Čiernobiela kuchyňa – usporiadanie a výber doplnkov

Moderný obraz v obývačke
Moderné obrazy do obývačky – nové trendy v bytovej dekorácii
5 decembra, 2022
Čiernobiela kuchyňa

Čiernobiela kuchyňa

Len ťažko si predstaviť elegantnejšiu a nadčasovejšiu kombináciu ako čiernu a bielu. Extrémne odlišné farby vytvárajú dokonalé splynutie, ktoré dokonale starne. Práve preto je čiernobiela kuchyňa hitom posledných rokov a bude jedným z popredných trendov aktuálnej sezóny. Ako usporiadať čiernobielu kuchyňu a aké doplnky zvoliť?

Čiernobiela kuchyňa – štýl, špecifickosť a výhody

Pomocou čiernej a bielej môžete vytvoriť desiatky veľkolepých kuchynských usporiadaní, ktoré budú dokonale zodpovedať plánu usporiadania majiteľa. Čiernobiela kuchyňa v glamour štýle? Sofistikovaná elegancia. Loftová kuchyňa v čiernej a bielej? Strohosť a estetika. A to je len začiatok – tieto dve farby tiež dokonale zapadnú do predpokladov minimalistického, klasického či moderného trendu. Všetko závisí od výberu textúr, foriem, tvarov a samozrejme príslušenstva. Tie totiž vo veľkej miere rozhodnú o tom, aký bude konečný vzhľad takéhoto interiéru.

Aké sú výhody čiernobielej kuchyne? V prvom rade dáva obrovské možnosti zmeniť jej charakter drobnými úpravami. Niekoľko farebných doplnkov či zmena kovania a konštrukčných úchytiek dokáže zmeniť interiér na nepoznanie. Čierna a biela nikdy nevyjdú z módy, a preto takáto kuchyňa ani po pár rokoch nepôsobí zastaralo a nemoderne – a práve pre to ju Slováci milujú.

Moderná čiernobiela kuchyňa – čiže aká?

Pre nadšencov inovatívnych usporiadaní by mala byť čiernobiela kuchyňa predovšetkým funkčná a minimalistická. Táto skupina volí jednoduché formy a doplnky s jasne definovanou geometriou. Moderná kuchyňa v čiernej a bielej môže mať akrylové alebo matné čelá. Prvé z nich sú ideálne pre interiéry, ktoré majú byť nasýtené modernou eleganciou a samy o sebe sú „šperkom“ pre miestnosti, pretože dokonale odrážajú svetlo. Matné predné strany si naopak zamilujú zástancovia asketickejších foriem, ktorí vidia krásu v jednoduchosti. Oba typy čiel sú univerzálne z hľadiska doplnkov ako sú kovania, nábytkové gombíky alebo kuchynské armatúry. Čierna, zlatá, chrómová – každá verzia bude vhodná, takže si stačí vybrať tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim individuálnym preferenciám.


Kuchyňa v čiernej a bielej

Čiernobiela kuchyňa s drevom – je to dobrá voľba?

Ľudia, ktorí sa obávajú, že čiernobiela kuchyňa nebude dostatočne útulná, sa môžu rozhodnúť pre kompromis a … skombinovať ju s prírodným drevom. Je to skvelý nápad, najmä ak je zámerom majiteľov bytu pridať do miestnosti škandinávsky akcent. Čiernobiela kuchyňa s drevenou pracovnou doskou a ostrovčekom je možnosť, ktorá je dobre známa z domácností severských obyvateľov, ktorých zmyslom pre estetiku sa inšpirujú Európania z juhu. Aký druh dreva bude optimálny, keď je čierna a biela kuchyňa zdobená prevahou prvej farby? Stojí za to zvoliť svetlý odtieň dreva, ako je dub, borovica, javor alebo jaseň. Na druhej strane, keď je čiernobiela kuchyňa aranžovaná s dominantou bielej, dobrou voľbou bude venge doska a vhodný bude aj tmavý orech. Sýty odtieň vrchného dreva bude dokonale kontrastovať so svetlými čelami.

Treba očakávať, že čiernobiela kuchyňa s drevom bude kombináciou, ktorá bude dominovať trendom v najbližších sezónach. Početné vizualizácie zdieľané na sociálnych sieťach sú nevyčerpateľnou studnicou inšpirácií a neustále prinášajú nové tipy, ktoré umožňujú meniť, upravovať a vylepšovať interiér čiernobielej kuchyne s drevom tak, aby bol vždy aktuálny.

Comments are closed.