Dizajnové stropné svietidlá do obývačky – 4 najzaujímavejšie trendy

Retro interiér
Stále módny štýl, teda retro štýl
6 decembra, 2022
Izba pre mládež v podkroví
Mládežnícka izba v podkroví – ako zariadiť?
1 marca, 2023
Dizajnové svietidlo do obývačky

Dizajnové svietidlo do obývačky

Osvetlenie miestností má obrovský význam, keďže ide o jeden z najdôležitejších prvkov interiérového dizajnu, ktorému venujeme osobitnú pozornosť. Stropné lampy, udržiavané v najnovších štýloch, vnášajú do interiérov nezvyčajný vzhľad a charakter. Dostupných možností je skutočne neúrekom, takže si každý určite nájde niečo vhodné pre seba. Prinášame prehľad tých najzaujímavejších dizajnových svietidiel, ktoré rozhodne upútajú všetky pohľady.

Dizajnové stropné svietidlá do obývacej izby

V najnovších usporiadaniach hrajú hlavnú rolu dizajnové svietidlá. Môžu mať rôzne podoby – trochu tradičnejšie, jednoduchšie, či tiež moderné alebo netradičné. Často priťahujú pozornosť originálnym vzhľadom a inokedy si naopak zachovávajú jemný a subtílny charakter. Pri výbere správneho modelu lampy sa oplatí venovať pozornosť tomu, aby boli vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Je to nevyhnutné, ak chceme, aby nám osvetlenie prinášalo radosť. Ktoré z noviniek dostupných na trhu by mali upútať našu pozornosť?

Stropné lampy so zdobeným tienidlom

Dizajnové stropné svietidlá s ozdobnými tienidlami sú vyrobené z ľahkého, no odolného materiálu, pričom najčastejšie sú vyrábané ručne, vďaka čomu je každé z nich očarujúce a jedinečné. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali najlepšiu dávku svetla so správnou intenzitou. Jedná sa o najlepšie riešenie, ktoré sa perfektne osvedčí v každej obývačke a vnesie do nej štipku boho štýlu.

Krištáľové závesné svietidlá

Závesné krištáľové svietidlá v štýle glamour sú dokonalým riešením, vďaka ktorému sa budete v interiéri obývačky cítiť naozaj luxusne. Sklenené prvky zavesené na tyčiach dodajú nevšedný charakter ľubovoľnému miestu. Takéto riešenie umožní získať nielen vysoké estetické hodnoty, ale aj mnohé funkcie. Tento projekt bude ideálny nielen v glamour usporiadaniach.

Závesné lampy s tienidlom

Stropné tienidlá s polkruhovými tienidlami sú ideálne do podkrovného, loftového a klasického štýlu. Dokonale ladia s výraznými akcentmi a jednoduchými formami. Väčšinou sú dostupné v antracitovej, čiernej, šedej a bielej farbe, prípadne aj s voliteľnými zlatými glamour prvkami.

Závesné svietidlá v štýle art deco

Tento typ svietidiel sa ideálne osvedčí v podkrovných, priemyselných a retro usporiadaniach. Má niekoľko rôznych zdrojov svetla, s možnosťou ľubovoľnej zmeny rozloženia a ich polohy. Tieto modely sa perfektne hodia nielen do kuchyne a jedálne, ale aj do priestrannej obývacej izby.

Dizajnové závesné svietidlá ideálne do obývačky

Ako vidíte, na trhu nájdeme rôzne dizajnové svietidlá vhodné na použitie v akomkoľvek usporiadaní obývacích izieb. Všetky sa skvele hodia, v závislosti od individuálnych očakávaní členov domácnosti. V luxusných miestach plných prepychu budú dokonalou voľbou lampy v štýle glamour, zatiaľ čo v minimalistických usporiadaniach – jednoduché a nekomplikované formy, ktoré potešia svojou jemnosťou, subtílnosťou alebo surovým charakterom.

Comments are closed.