Moderná chodba
Moderná chodba – ako zariadiť halu v modernom štýle?
5 decembra, 2022
Magnetická podložka pod radiátor
Magnetické fólie na chladničku, radiátor alebo umývačku riadu.
5 decembra, 2022
Moderná stodola

Moderná stodola

Pri rozhodovaní o stavbe domu, ktorá je nepochybne časovo a finančne náročnou investíciou, strávime veľa času výberom toho správneho projektu, ktorý nás poteší svojim vzhľadom, riešením a funkčnosťou. Medzi veľmi širokou a rôznorodou ponukou hotových návrhov dostupných na trhu musíme nájsť ten, ktorý sa nám najviac zapáči a spôsobí, že budeme radi bývať v dome s práve takým vzhľadom, veľkosťou a rozvrhnutím. Dom by mal byť plne prispôsobený režimu a životnému štýlu členov domácnosti a svoju úlohu by mal plniť komplexne.

Výber projektu domu

Spomedzi mnohých projektov dostupných na predaj si projekt stodoly získava čoraz väčšiu obľubu. Tieto typy obytných budov sa vyznačujú jednoduchosťou formy, modernou technológiou a nadčasovou eleganciou. Aké vlastnosti a výhody majú domy v štýle stodoly?

Dom v štýle stodoly – moderné telo, ktoré poteší svojim dizajnom

Domy v štýle stodoly spájajú modernistickú, modernú formu s vysokou funkčnosťou. Táto kombinácia je ako stvorená pre všetkých, ktorí chcú bývať v dobre naplánovanom priestore a zároveň ocenia minimalistický, originálny dizajn. Vonkajší vzhľad takého domu v súlade so svojím názvom pripomína vidiecku stodolu s minimalistickou formou. Dom v štýle stodoly je v základnom variante jednoduchá jednopodlažná stavba so sedlovou strechou. Najdôležitejšie vlastnosti moderných projektov domov v štýle stodoly, ktoré ich odlišujú od iných typov bytových domov, sú:

  • jednoduché, kompaktné telo,
  • postavený na obdĺžnikovom pôdoryse,
  • početné zasklenie,
  • minimalizmus,
  • sedlová strecha bez odkvapu,
  • fasáda dokončená prírodnými materiálmi, napríklad drevom alebo kameňom. priestranné interiéry,
  • často s úžitkovým podkrovím,
  • vysoká obývačka, čiže taká, v ktorej izba siaha až po strechu a má odhalený krov,
  • veľká, funkčná terasa,
  • používanie energeticky úsporných riešení,

Jedinečný vzhľad, ktorý spája tradíciu s modernosťou

Domy v štýle stodoly spájajú tradíciu s modernosťou a dokonale zapadajú do trendov ochrany životného prostredia a návratu k prírodným materiálom. Tieto typy minimalistických projektov dokonale zapadajú do mestskej, no aj vidieckej krajiny, zapadajú do nej a zdôrazňujú jej charakter. Navyše veľa domov v tomto štýle sa dá postaviť aj na malom alebo úzkom pozemku, čo je veľká výhoda, ak takýto pozemok máme a hľadáme vhodný projekt domu, ktorý bude nie len funkčný, no aj pekný.

Pri stavbe domu v štýle modernej stodoly sa oplatí zvoliť energeticky úsporné riešenia, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu aj k našej peňaženke. Samozrejme, počiatočné náklady na investíciu sú nemalé, no táto suma sa nám v priebehu niekoľkých rokov vráti a my získame energetickú nezávislosť a ušetríme na mesačných účtoch za elektrinu. Oplatí sa teda inštalovať energeticky úsporné okná, dodatočnú izoláciu, mechanické vetranie s rekuperáciou tepla, ako aj rozhodnúť sa pre solárne panely a tepelné čerpadlo.

Comments are closed.