Fototapety úplne iné ako kedysi

Vinylová podložka
Vinylové rohože do kuchyne – pohodlný a praktický nápad na podlahu
5 decembra, 2022
Izba pre chlapca
Izba pre chlapca 8-12 rokov – inšpirácie a usporiadanie
5 decembra, 2022
Fototapeta do spálne

Fototapeta do spálne

Pravdepodobne si pamätáte, aké problematické bolo tapetovanie, ešte nie tak dávno. Vedro s lepidlom, všetko okolo umastené a tapeta bola na stene pokrčená a zvlnená. Fototapety boli ešte náročnejšie, pretože tu musela byť presnosť ešte väčšia. Ale to už je našťastie minulosťou. Dnes existujú samolepiace tapety. Ale to nie je všetko. Prečítajte si, ako sa súčasné fototapety líšia od tých starých.

Materiály používané na konečnú úpravu interiéru sú stále modernejšie – ľahko sa pokladajú, udržiavajú čisté a neskôr sa demontujú. Jedným z najzaujímavejších nápadov, ktoré veľmi rýchlo zmenia interiér, sú fototapety. Vďaka nim môžete dosiahnuť množstvo vizuálnych efektov a zmeniť dojem z rozmerov miestnosti. Za zmienku tiež stojí, že sa kvalita fototapiet sa za posledné roky výrazne zmenila.

Fototapety včera a dnes

Pred rokmi bolo umiestnenie fototapety spojené s množstvom práce. V minulosti si zmena vzhľadu stien v našom dome vyžadovala čas, bolo potrebné mať aj špecifické zručnosti. V dnešnej dobe je umiestnenie fototapety, ktorú si môžete kúpiť v samolepiacej verzii, hračkou. A čo viac, ak by ste ju chceli po nejakom čase opäť zmeniť, fototapetu zo steny stiahnite, nebude si to vyžadovať opätovné omietanie a vyhladzovanie. Moderné fototapety sa dajú ľahko odstrániť.

Nekonečné možnosti

Množstvo vzorov dostupných na fototapetách Vám môže spôsobiť závraty. Najmódnejšie vzory tejto sezóny sú listy, či iné rastlinné motívy, ale aj krajinky – zmenia interiér na nepoznanie. Množstvo farieb a veľmi zaujímavých vzorov rozdelených tematicky, nepredstaviteľne obohatí interiérové usporiadania. V závislosti od vašich preferencií alebo iných prvkov interiérového dizajnu si môžete vybrať z kvetinových, zvieracích, geometrických, akvarelových alebo vintage vzorov.

Nielen na steny

Moderné fototapety je možné umiestniť nielen na steny. Zaujímavým, nevšedným využitím fototapety v spálni, v ktorej väčšinu času trávime poležiačky, je nalepenie jej na strop. Nie je to však jediný spôsob, ako zmeniť svoj interiér. Veľmi zaujímavou inšpiráciou môže byť fototapeta    umiestnená na schodoch, skriniach, kde môže byť pokračovaním prevzatého konceptu interiéru.

Úžasné vizuálne efekty

Neexistuje lepší spôsob, ako vizuálne zmeniť rozmery miestnosti, ako umiestniť fototapetu s vhodným vzorom na steny. Vďaka tejto povrchovej úprave stien môžete získať dojem výrazného zväčšenia rozmerov miestnosti. Vzor, ktorý obsahuje hĺbku, môže vyvolať dojem oveľa väčšej plochy, lepších proporcií malej alebo úzkej miestnosti. Tento efekt je možné ešte umocniť umiestnením zrkadla oproti stene s fototapetou.

Nielen v obývačke

Moderné fototapety sú natoľko trvácne, odolné voči poškodeniu a oderu, že sa dajú použiť na úpravu nielen miestností. Skvele sa budú hodiť ako dekorácia do chodby a dokonca aj do kúpeľne či kuchyne. V miestach, kde môžu byť zaujímavou alternatívou armatúr – výmena fototapety po určitom čase však nepredstavuje renováciu v takom veľkom rozsahu ako v prípade výmeny dlažby.

Fototapety ponúkajú veľké možnosti aranžovania. Obrovský výber farieb, možnosť získania vzoriek, aby ste si overili, ako farba vyzerá v skutočnosti, Vám umožní vytvoriť interiér, o ktorom snívate, bez kompromisov.

Comments are closed.