Izba pre chlapca 8-12 rokov – inšpirácie a usporiadanie

Fototapeta do spálne
Fototapety úplne iné ako kedysi
5 decembra, 2022
Dievča v izbe
Izba pre dievča 8-12 rokov – najzaujímavejšie usporiadania
5 decembra, 2022
Izba pre chlapca

Izba pre chlapca

Zariadiť izbu pre chlapcov vo veku od 8 do 12 rokov môže byť pre mnohých rodičov poriadna výzva. Dieťa je už o niečo staršie, a preto bude pokoj nie len jeho vizitkou, ale aj priestorom na učenie sa aj na hranie. V tomto článku odpovieme na otázku, ako zariadiť izbu pre školáka, aby potešila Vášho syna.

Študijný kútik

Každá izba študenta, či už je to dievča alebo možno chlapec, by mala byť vybavená študijným kútikom. Správne upravený priestor ho určite povzbudí k domácim úlohám alebo učenia sa na skúšky. Povinnou výbavou takéhoto kútika je predovšetkým písací stôl – mal by byť dostatočne priestranný, aby sa na ňom zmestila lampa, knihy, zošity a peračník. Pri zariaďovaní chlapčenskej izby treba myslieť aj na pohodlné kreslo, ktoré zaisťuje zdravú polohu chrbtice pri štúdiu, ako aj niekoľko políc a skriniek na knihy. Umožnia praktickú organizáciu priestoru.

Priestor na trávenie voľného času

Pri navrhovaní izby pre chlapca vo veku 8 rokov a izby pre chlapca vo veku 12 rokov by sme okrem priestoru na štúdium mali nájsť aj priestor na hranie a trávenie voľného času. V tomto prípade bude perfektná multifunkčná posteľ s funkciou noc a deň. Umožní vám ušetriť miesto v miestnosti. Nevyhnutná je aj skriňa na oblečenie – oplatí sa ju vybaviť niekoľkými praktickými policami, na ktoré si môžete dať ponožky alebo spodnú bielizeň. Dokonalým riešením budú aj taburety, na ktorých môže Váš syn sedieť a odpočívať, hrať svoju obľúbenú hru, telefonovať s kamarátmi alebo čítať knihu. Nezabudnite prispôsobiť priestor zábavy Vášmu dieťaťu a jeho záujmom, ako aj spôsobu trávenia voľného času.

Dizajn, dekorácie a ozdoby

Ďalšou otázkou, na ktorú treba pamätať, je celkové usporiadanie miestnosti. Dizajn interiéru by mal byť prispôsobený individuálnym preferenciám Vášho dieťaťa. Za zmienku tiež stojí, že izba pre chlapca v ôsmich rokoch bude vyzerať úplne inak ako v prípade izby pre chlapca v dvanástich rokoch. Ak neviete čím sa zaujíma Váš syn stavte na univerzálne chlapčenské riešenia. Jednou z nich je napríklad farebne zariadená izba, vrátane farieb ako čierna, biela, odtiene modrej, červenej, ale aj odtiene zelenej. Pokiaľ ide o motívy, dobre tu budú fungovať vozidlá alebo športové tímy. Ďalšou obľúbenou možnosťou miestnosti pre starších chlapcov a tínedžerov sú plagáty na stenách – môžu zobrazovať krajinu alebo fotografie s priateľmi.

Dúfame, že vyššie uvedený návod Vám trochu viac priblížil tému zariaďovania izby pre staršieho chlapca. Všetko závisí, samozrejme, od preferencií Vášho dieťaťa. Prajeme Vám len úspešné usporiadania!

Comments are closed.