Izba pre dievča 8-12 rokov – najzaujímavejšie usporiadania

Izba pre chlapca
Izba pre chlapca 8-12 rokov – inšpirácie a usporiadanie
5 decembra, 2022
Sklenené hodiny s potlačou – personalizované interiérové doplnky
5 decembra, 2022
Dievča v izbe

Dievča v izbe

Ako zariadiť izbu pre dievča vstupujúce do tínedžerských rokov? Pre mnohých rodičov je to výzva. Dekorácie a doplnky do izby si dievčatá v tomto veku najčastejšie vyberajú samé a rodičom nezostáva než z nich vybrať tie najlepšie a spojiť ich v jeden celok. Pri zariaďovaní detskej izby stojí za to skombinovať preferencie vášho dieťaťa a funkčnosť.

Izba pre dievča vo veku 8 rokov – módne a pohodlne

Deti v tomto veku trávia veľa času pred počítačom alebo v sede, preto by mala byť prioritou pohodlná stolička a veľký písací stôl. Aj keď máte malú plochu, pokojne sa môžete rozhodnúť pre kombinovaný nábytok: posteľ s medziposchodím kombinovaná s písacím stolom. Táto súprava nábytku sa odporúča najmä do malých miestností, kde sa počíta každý dostupný priestor. V takýchto interiéroch budú najlepšie pôsobiť svetlé farby v odtieňoch bielej a béžovej, ako aj škandinávsky štýl. Vďaka tomu interiér opticky zväčšíte a vytvoríte útulnú atmosféru. Ako využiť voľný priestor na stenách? Fototapety pre dievčatá so škandinávskou tematikou nemusia byť nudné! Alternatívou k fototapetám budú nástenné maľby s námetom obľúbenej princeznej od Disney‘a alebo iných rozprávkových postavičiek. Obrazy na plátne sú ľahké a ľahko sa inštalujú, takže ich umiestnenie môžete jednoducho zmeniť. Ďalšou dekoráciou na stenu, ktorú môžete smelo použiť v detskej izbe, sú nálepky na stenu s motívom kvetov. Kvety sú jedným z najmódnejších vzorov tejto sezóny, preto sa oplatí využiť ich potenciál.

Izba pre 12-ročné dievča – ako ju zariadiť?

Tínedžeri už majú svoju predstavu o dokonalej izbe, preto sa oplatí prispôsobiť ju možnostiam konkrétneho interiéru. Ak máte k dispozícii veľký priestor, môžete si dovoliť trochu bláznovstva – do takéhoto interiéru úspešne zapadne veľká posteľ, samostatný pohodlný písací stôl a stolička a pohovka pre hostí, ktorá ho nepritlačí. Veľké interiéry milujú farebné experimenty, napríklad kombináciu sviežej, pastelovej broskyňovej s béžovou a svetlosivou, jemnej mätovej s bielou či béžovou, alebo medovej so sýto sivou. Posledná farebná kombinácia je populárna najmä v aktuálnej sezóne. Medový odtieň vnesie do interiéru teplo a urobí ho útulným a pohodlným.

Aké nástenné dekorácie by ste si mali vybrať do izby tínedžerky?

Tapety pre dievčatá, to nie sú len pastelové, ružové vzory. V izbe tínedžerky sa oplatí zaviesť boho štýl a botanické motívy, ktoré oživia interiér a dodajú mu charakter. Samolepiace tapety s listami sú jednoznačným hitom tejto sezóny. Mestskú džungľu skvele doplnia doplnky ako plagáty, tkané makramé na stene alebo malinké nástenné kvetináče s popínavými listami. Botanický vzhľad spôsobí, že sa Vaše dieťa bude cítiť ako v amazonskej džungli bez toho, aby opustilo domov.

Zariadiť detskú a tínedžerskú izbu je vždy veľká výzva. Našťastie v dnešnej dobe majú doplnky ako tapety pre dievčatá veľa možností výberu materiálov a motívov a vďaka modernej technológii sú nástenné maľby a obrazy na plátne investíciou na roky. Pri zdobení interiéru sa oplatí využiť ich potenciál.

Comments are closed.