Moderná chodba – ako zariadiť halu v modernom štýle?

Čiernobiela obývačka
Čierna a biela obývacia izba – aké doplnky do čiernobieleho interiéru
5 decembra, 2022
Moderná stodola
Dom v štýle „modernej stodoly“
5 decembra, 2022
Moderná chodba

Moderná chodba

Moderný štýl už nadobro vstúpil do našich interiérov. V minulosti sme chodby spájali so zatienenými miestnosťami s obkladmi na stenách. V súčasnosti sa však predsieň stala najreprezentatívnejšou miestnosťou v našom dome či byte a jej správnemu zariadeniu venujeme čoraz väčšiu pozornosť. Ako teda zariadiť modernú halu?

Výber správnych farieb pre modernú chodbu

Moderná chodba v dome by mala byť udržiavaná v správnom farebnom tóne. Jedným z univerzálnejších riešení bude maľovanie stien modernej chodby na bielo. Je to farba, ktorá pomôže opticky zväčšiť menšie interiéry, ako aj vniesť do nich harmóniu a poriadok. Ak si navyše modernú chodbu v byte zariadime v bielej farbe, bude sa nám k nej oveľa jednoduchšie vyberať nevyhnutné doplnky a príslušenstvo.

Moderná hala s tapetami

Jednou z lepších alternatív k tradičnej maľbe stien sú tapety. Modernú chodbu v byte je veľmi jednoduché vyzdobiť pomocou správne vybranej tapety. Zaujímavým aranžérskym postupom vo vzťahu k modernej hale je umiestnenie tapety len na jednu zo stien alebo na jej malú časť. Tapeta by mala mať samozrejme vhodný vzor – najlepšie odkazujúci na kubizmus. Takéto úpravy zachovajú správne proporcie interiéru.

Ako vybrať osvetlenie pre modernú chodbu?

Chodby sú od prírody miesta, ktoré nemajú prístup k prirodzenému svetlu. Preto, ak sa nezvolí vhodné osvetlenie, nebude možné dosiahnuť požadovaný efekt z hľadiska usporiadania. Moderné osvetlenie chodby to sú predovšetkým halogénové svietidlá, ktoré sústreďujú svetlo do stredu haly. Stropné svietidlo by malo byť udržiavané v minimalistickom štýle a čo najjednoduchšie. Moderné osvetlenie chodby to sú aj dekorácie z LED pásikov, ktorými je možné osvetliť napríklad hrany nábytku.

Ako zariadiť modernú chodbu so schodmi?

Chodby v rodinných domoch sú zvyčajne sprevádzané schodiskami. Stojí za to vedieť, že moderná chodba so schodmi ponúka veľké možnosti usporiadania. Najlepšie je využiť priestor pod schodmi tak, aby ladili s príslušnými doplnkami a dekoráciami. V modernej tam môžete umiestniť rastliny alebo zavesiť veľké zrkadlo, ktoré interiér navyše opticky zväčší. Na prvých schodoch sa oplatí použiť dodatočné bodové osvetlenie, ktoré im dodá ešte modernejší tón.

Doplnky a dekorácie

Nemožno zabudnúť ani na doplnky v kontexte modernej chodby. Zrkadlá v ozdobných rámoch, ale aj nástenné dekorácie z rôznych veľkostí, zarámované fotografie vyzerajú dokonale. Využiť treba aj vrch skrinky na topánky, kde sa dajú umiestniť vonné sviečky a umelé rastliny. Do modernej predsiene sa oplatí zladiť aj pohodlné sedenie v zodpovedajúcom štýle.

Comments are closed.