Vinylové rohože do kuchyne – pohodlný a praktický nápad na podlahu

Magnetická podložka pod radiátor
Magnetické fólie na chladničku, radiátor alebo umývačku riadu.
5 decembra, 2022
Fototapeta do spálne
Fototapety úplne iné ako kedysi
5 decembra, 2022
Vinylová podložka

Vinylová podložka

Vinylové rohože sú moderným spôsobom zdobenia podlahy. Ide o revolučné riešenie pre všetkých ľudí, ktorí potrebujú skrátiť čas strávený upratovaním, ale aj pre ľudí, ktorí trpia rôznymi alergiami. Vinylové koberce sú užitočným, praktickým a dizajnovým produktom. Vo väčšine prípadov sú vyrobené z PVC a len 20 % tvoria sklenené vlákna, ktoré zaisťujú primeranú priľnavosť k podkladu.

Aké sú najväčšie výhody vinylových rohoží?

Jednoduché čistenie je jednou z najcennejších výhod vinylových rohoží. Tieto moderné koberce sú vodeodolné, takže čistenie je rýchle a bezproblémové. Povrch je hladký, takže sa do neho nič nevsakuje a môžete ho čistiť bežnými handričkami a vodou s jemným čistiacim prostriedkom. Vďaka tomu, že nemajú žiadne štrbiny ani chlpy, nie je potrebné ich vysávať od omrviniek ani zvieracích chlpov.

Vinylová rohož je dostupná v rôznych prevedeniach a farbách. Takže takýto výrobok môžete prispôsobiť štýlu kuchyne alebo kúpeľne. Vinylový koberec je ponúkaný v kvetinových, geometrických a orientálnych motívoch. Čo sa však farieb týka, budeme si môcť vybrať z bielej, čiernej či pastelových.

Vinylové rohože sú ideálnym riešením aj pre alergikov, pretože nemajú štetiny, vďaka čomu sa na nich nehromadí prach a mikroorganizmy.

V ktorej miestnosti sú najlepšie vinylové rohože?

Vinylová rohož je najbežnejšou voľbou do kuchyne. Práve tu dochádza k najčastejším nečistotám, rozlievaniu šťavy, kvapkaniu vody alebo špliechaniu tuku z panvice. Na takomto mieste by bolo nemožné mať klasický koberec. Moderná vinylová technológia nám však umožňuje vytvoriť kuchyňu viac dizajnovú.

Detská izba je ďalším miestom, kde nájde využitie vinylová rohož. Je odolná voči poškodeniu a ľahko sa čistí. Navyše sa dá objednať v mnohých rôznych prevedeniach a farbách, čo umožňuje produktu dokonale ladiť s interiérom izby dieťaťa.

Je vinylová rohož na podlahu v kuchyni dobrý nápad?

Kúpeľňa je veľmi vlhká a tiež sa tam veľmi ľahko rozleje šampón alebo pena do kúpeľa. Okrem toho deti vo vani bláznia a striekajú penu po celej izbe.

Tu teda nebudú fungovať žiadne klasické kúpeľňové koberce, pretože dosť dlho schnú a je náročné ich udržiavať čisté. Ak teda investujeme do vinylového koberca, nebudeme mať s čistením žiadne problémy.

Kde inde bude vinylová rohož fungovať?

Vinylová podložka bude dokonalá aj na podlahu chodby. Väčšinou pri vstupe nosíme piesok a v zimnom období sneh, ktorý sa mení na vodu. Z vinylového koberca sa veľmi ľahko a rýchlo zbavíme všetkých nečistôt.

Je tiež potrebné dodať, že takáto rohož v predsieni sa neopotrebuje tak rýchlo ako štandardný koberec. Pri správnom čistení si zachová svoje úžitkové hodnoty a svieži vzhľad veľa rokov.

Ako vidíte, vinylové rohože majú množstvo cenných vlastností, vďaka ktorým je možné ich umiestniť do rôznych miestností v celom dome. Sú šetrné k alergikom, netreba strácať čas vysávaním či zdĺhavým upratovaním. Výrobcovia navyše ponúkajú vinylové koberce v mnohých rôznych prevedeniach a farbách, čo umožňuje ich dokonalé zladenie ku konkrétnemu interiéru.

Comments are closed.